Corporate Solutions

As the Alp Ege Yangin family,we offer services for all of your fire extinguishing needs.We do specialized systems for corporate needs.

İletişim

Fire Extinguishing Systems

Alp Ege Yangin offers you fire extinguishing services. Aside from this, we also supply all necessary equipment.

İletişim

Do Not Panic!

You have Alp Ege Yangin . If a fire breaks out automatic sprinkler systems kick in. Contact us now.

İletişim

Alp Ege Yangın - Hizmetlerimiz

Küçük veya büyük işletmeler için tüm yangın sistemleri hizmeti vermekteyiz. Yangın tüpü, yangın tüpü dolumu, otomatik yangın söndürme, uyarı ikazları gibi birçok konuda destek vermekteyiz.

Kullanıcı Yorumları

Alp Ege Yangın‘ı tercih eden müşterilerimizden tarafımıza iletilen bazı yorumlar aşağıdaki gibidir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alp Ege Yangın tarafından hazırlanan sıkça sorulan sorular aşağıdaki gibidir.

Yangın ile mücadele esnasında bireysel ilk müdahale için kullanılan, içerisinde yangın çeşidine göre; kuru kimyevi toz, köpük, ekobiyolojik jelkarbondioksit veya halokarbon bulunan yangın ile mücadele aracıdır.

Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğe Göre her yıl tüm yangın söndürme cihazlarının dolum ve bakımı yapılması gerekmektedir. Firmamız Tüm TSE-HYB, İSO, CE ve Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı yetki belgeleri ile yangın söndürme cihazları dolum ve bakımı yapmaktadır.

Binaların Yangın Korunması Hakkındaki Yönetmeliğe her işletmede yangın söndürme cihazı bulundurmak ve bulunan cihazların yıllık periyodik bakımlarını yaptırılması zorunludur.

Söndürme Sistemleri ise İşletmenin faaliyet alanına, metre karesine, yapmakta olduğu iş sınıfının risk durumuna ve faaliyet gösterdiği binanın kullanım amacına göre değişmektedir.

Yangın Söndürme Cihazı Dolumu yapılırken öncelikle içerisinde var ise azot gazı boşaltılır, sonrasında içerisinde bulunan söndürücü madde makineler aracılığıyla boşaltılarak YSC Boş duruma getirilir. Yine Makine aracılığıyla söndürücü madde içerisine doldurularak cihaz montaj birimine yönlendirilir. Montaj biriminde cihazın çalışmasını sağlayan sifon,tetik, manometre montajı yapılarak azot ünitesine sevk edilir. YSC’ nin içerisinde bulunan söndürücü maddeyi boşaltmasını sağlayan ” İTİCİ BİR GAZ OLAN – AZOT GAZI ” Azot dolum regülatörü ile YSC nin İçerisine çalışma basıncı 18 Bar olarak azot dolumu yapılır ve Hidro Test ünitesine aktarılır. Hidro test ünitesinde testten geçen cihaz etiket ünitesine aktarılarak etiketleme işlemi sonrası müşterilerimize sevk edilir.

Tüm TSE, TSE-HYB, İSO,CE ve Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı Yetki ve Yeterlilik Belgelerimiz Mevcuttur.

İzmir Yangın Söndürme Firması

İzmir Yangın Söndürme Sistemleri

İzmir’de bulunan firmamız tüm öncelikle tüm Ege bölgesine ve sonrasında tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Kurumsal firmanız için bizimle iletişime geçerek yangın söndürme sistemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü dolumu, daha önce sizlerde bulunan yangın tüplerinin kullanım tarihi bulunmaktadır. Maksimum 1 yıl olan yangın tüpü tarihi dolduğunda kullanılmaz hale gelir.  “Alp Ege Yangın”, tarafından sağlanan hizmet sayesinde yeni tüp almadan var olan tüpe tekrar dolum yapılarak ilk gün ki gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede maliyetleriniz yarı yarıya düşmektedir.

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Firmanızda veya evinizde farkında olmadan oluşabilecek yangın durumunda otomatik yangın söndürme sistemi otomatik olarak var olan yangını söndürmektedir. Bu sayede çok az bir zarar ile bu afet atlatılmış olur.

Yangın Algılama Sensörü

En ufuk yangın dumanında sistem otomatik olarak yangın algılama sensörü devreye girer. Su buharı veya sigara dumanı bunu etkilememektedir. Bu konuda içinizi ferah tutabilirsiniz. Sadece yangın durumunda sistem devreye girer ve oluşan yangında alarm çalarak uyarı verir. Daha sonrasında ise otomatik yangın söndürme sistemi devreye girer.

Bizimle iletişime geçin

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Alp Ege Yangın'a Referanslar

    Alp Ege Yangın’ı tercih eden markalarımız.